Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.tvp.pl

Więcej wypadków na podlaskich drogach

Drogi śmierci, czarne punkty – tak mówi się o miejscach, gdzie wyjątkowo często dochodzi do wypadków. W Podlaskiem takich miejsc jest wyjątkowo dużo. W ciągu 6 miesięcy tego roku policja zanotowała ponad pół tysiąca wypadków. To więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Zasada ograniczonego zaufania to podstawa bezpiecznej jazdy. Ale zdaniem wielu kierowców po dziurawych i zatłoczonych drogach, a przecież innych w Podlaskiem nie ma, bezpiecznie jeździć się nie da.

W tym roku w Podlaskiem doszło już do ponad pięciuset wypadków, zginęło w nich niemal osiemdziesiąt osób, rannych trzeba liczyć w setkach. W roku ubiegłym wypadków i rannych było nieco mniej, zabitych więcej.

Wniosek – Podlaskie drogi były i nadal są niebezpieczne. Policjanci przypominają jednak, że najwięcej zależy od kierowców. A ci często zachowują się tak, jakby im nie zależało na życiu. Jak mówi kom. Bogumił Matwiejuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – Główną przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości, nadmierna prędkość, a także nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to są przyczyny, które od wielu lat występują na naszych podlaskich drogach.

W bezpieczeństwo można zainwestować. Dodatkowe poduszki powietrzne, nowoczesne systemy ułatwiające panowanie nad samochodem. Tyle, że nawet w salonie przyznają, że to nie zawsze wystarcza. Potrzebna jest wyobraźnia i rozwaga kierowcy.

Czego nam brakuje by wypadków było mniej? Pewnie lepszych dróg i lepszych samochodów. Ale trzeba pamiętać, że wypadek to zwykle błąd człowieka. Dlatego chyba najbardziej brakuje lepszych kierowców.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę