Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Kolejne podejście do hipermarketu

Powraca sprawa budowy w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży sklepu wielkopowierzchniowego. Od czwartku w ratuszy będzie można zapoznać się z projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta – dokumentem, który ma otworzyć drogę do budowy przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży hipermarketu. Inwestycje od blisko 10 lat planuje kielecki developer Echo Investment. Firma jest już właścicielem terenów, ale mimo to nie może rozpocząć inwestycji.

W 2005 roku radni miasta zmienili specjalnie pod tę inwestycje plany zagospodarowania przestrzennego, ale okazało się że zrobili to niezgodnie z prawem i ich uchwałę unieważnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. Po jego decyzji radni zdecydowali się jeszcze raz zmienić plany aby hipermarket został wybudowany. Specjalnie pod tę inwestycję, opracowywane są studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Począwszy od czwartku przez miesiąc będą one wyłożone w ratuszu i każdy będzie mógł się z nimi zapoznać i ewentualnie wnieść swoje uwagi. Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Łomży do 3 września 2007 r. W międzyczasie – 13 sierpnia - odbędzie się publiczna dyskusja nad przyjętymi w dokumentach rozwiązaniami. Później dokumenty trafią pod obrady Rady Miasta.

Przypomnijmy że w sprawie lokalizacji w tym miejscu hipermarketu w listopadzie w Łomży odbyło się referendum. Choć za budową opowiedziało się ok. 80% łomżan biorących w nim udział, wynik referendum nie jest wiążący, bo do urn poszło mniej niż 30% uprawnionych do głosowania.

Tymczasem śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy lokalizacji m.in. tego hipermarketu od ponad roku prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Wśród kilkunastu podejrzanych są m.in. przedstawiciel Echo Investment Marek P. i były architekt miejski Łomży Andrzej Z. Z ustaleń prokuratury wynika, że pierwszy miał wręczyć drugiemu 10 tys zł łapówki w zamian za przychylność do tej inwestycji. Jak podkreśla rzecznik lubelskiej prokuratury Ewa Piotrowska Andrzej Z. przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale strawa póki co jeszcze nie trafiła na wokandę sądową. Śledztwo, które dotyczy także nieprawidłowości przy lokalizacji hipermarketów w Białymstoku, zostało po raz kolejny przedłużone.    

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę