Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Internetowy autobus odwiedził 61 gmin... teraz trafi do remontu

Główne zdjęcie
„N@tobus” kilka dni spędził także w Łomży...

Prawie 5 tys. osób z 61 gmin województwa podlaskiego skorzystało z programu „N@utobus”, skierowanego do miejscowości, gdzie nie ma stałego dostępu do internetu. Od końca lutego do początku lipca specjalny autobus wyposażony m.in. w 11 komputerów sieciowych i satelitarny dostęp do internetu podróżował po całym województwie. Szkoleniowcy pracujący przy projekcie uczyli zarówno, jak korzystać z poczty elektronicznej, jak i prowadzili warsztaty dotyczące podstawowych pojęć społeczeństwa informacyjnego: m.in. e-Administracji i e-Zdrowia.

Celem projektu była aktywizacja wspólnot lokalnych z obszarów o niższym poziomie rozwoju gospodarczego poprzez rozwijanie umiejętności związanych z korzystaniem z Internetu.
W województwie podlaskim najchętniej z usług n@utobusu korzystała młodzież ucząca się do 18 roku życia - ok. 75 proc. oraz mieszkańcy gmin wiejskich - 59 proc. w stosunku do 34 proc. przeszkolonych osób z obszarów miejskich.
Podlaskie było drugim regionem objętym projektem. Od lipca 2006 roku do lutego br. N@utobus jeździł po województwie warmińsko-mazurskim i przeszkolił w sumie ponad 10 tys. Teraz internetowy autobus trafi do remontu, a prawdopodobnie na początku września ponownie ruszy w trasę po województwie lubelskim lub mazowieckim.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę