Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pół kilometra dwujezdniówki...

Wiadomo już na czym ma polegać przebudowa Szosy Zambrowskiej, której wsparcie ze strony rządu zapowiedziano podczas majowej wizyty w Łomży premiera Jarosława Kaczyńskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę drugiej nitki Szosy Zambrowskiej. Dwujezdniówką mamy śmigać od ulicy Księżnej Anna aż do Alei Piłsudskiego czyli ok. 500 metrów.

O rządowych pieniądzach na Szosę Zambrowską łomżanie dowiedzieli się 17 maja, na zakończenie wizyty premiera w Łomży. Gdy Jarosław Kaczyński schodził ze sceny w auli Szkół Katolickich, wbiegł tam Mariusz Kamiński Sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Białymstoku i oznajmił, że Minister Finansów przekazał na przebudowę Szosy Zambrowskiej w Łomży kwotę 1,5 miliarda złotych. Kwota wydała się totalnie abstrakcyjna... i większość zebranych uznała, że chodzi o kwotę 1,5 mln zł.  
Tymczasem o przyznanych z ministerstwa pieniądzach przez kilka kolejnych tygodni nic nie wiedziano w łomżyńskim ratuszu... Dopytującym się dziennikarzom odpowiadano, że podobno tak, ale nie było potwierdzenia...
Dotarło ono do ratusza w ostatnich dniach czerwca. Zgodnie z informacją biura prasowego pieniądze 1,5 mln zł  ze środków z tzw. rezerwy ogólnej.
- Pieniądze mają być wykorzystane na dobudowanie kolejnych pasów ruchu na odcinku od ul. Księżnej Anny do ul. Piłsudskiego z przebudową skrzyżowań Szosy Zambrowskiej z tymi ulicami – podał ratusz. - Na wspomnianym odcinku ulica ta będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków. Prace związane z inwestycją powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku – podkreślali pracownicy biura prasowego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę