Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Strajk odsunięty

Nie udało się osiągnąć porozumienia pomiędzy związkowcami z łomżyńskiego PKS-u a zarządcą firmy. Mediacje prowadził Romuald Kozłowski kierownik miejscowej delegatury urzędu wojewódzkiego. Jak mówi w tej chwili sporna jest tylko jedna kwestia - wypłacenia nagród pieniężnych pracownikom którzy zostali pozbawieni podobnych gratyfikacji w grudniu i styczniu, a przyczyną tego - ich zdaniem - miało być inne niż kierownictwo firmy stanowisko w kwestii prywatyzacji przedsiębiorstwa.


Przypomnijmy związkowcy z Zakładowej Rady Kierowców i KZ NSZZ „Solidarność 80” w połowie czerwca przedstawili trzy żądania. Grozili, ze jeśli nie zostaną spełnione może dojść do strajku. Pierwsze dotyczyło definitywnego przerwania działań zmierzających do prywatyzacji firmy poprzez powołanie spółki pracowniczej, drugie wypłaty nagród tym pracownikom, którzy ich nie dostali w grudniu i styczniu bo prywatyzacji nie chcieli i jako trzecie zgłaszano żądanie 10% wzrostu wynagrodzeń.
Jak wyjaśnia Kozłowski pierwsze z roszczeń już zostało zrealizowane. Odnośnie wzrostu wynagrodzeń strony uzgodniły, że będą o tym rozmawiały w październiku, a teraz sporna pozostaje tylko kwestia wypłacenia nagród części pracownikom. Mediacje w tej sprawie mają być wznowione w poniedziałek.
Póki co do strajku, którym zagrozili pracownicy PKS-u, nie dojdzie...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę