Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Mandaty za nadwagę

Główne zdjęcie
kontrola w Łomży

Mandaty na łączną kwotę ponad 5 tys zł wystawili w środę kontrolerzy z Inspekcji Transportu Drogowego, którzy z wagą na TIR-y ustawili się w pobliżu starego mostu. W obławę na TIRy zaangażowano także policję i straż miejską. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po kilku godzinach tranzytem przez Łomżę jechało znacznie mniej TIR-ów niż zwykle.

Inspektorzy itd. rozstawili się w przygotowanej specjalnie dla nich zatoczce przy ulicy Zjazd. To ulica prowadząca na stary most w ciągu drogi krajowej nr 61. Każdy TIR jadący w kierunku, i od, granicy litewskiej przez Łomżę powinien przejeżdżać tędy przejeżdżać. I już w pierwszej godzinie kontroli zatrzymane zostały dwie ciężarówki, których masa całkowita była większa niż 30 ton, a tylko takie mogą przejeżdżać mostem w ciągu drogi krajowej nr 61. Chwilę później policja doprowadziła na ważenia trzeciego TIR-a. Jego kierowca próbował przejechać nowym mostem, ale tam jechać mogą tylko samochody o masie do 15 ton. Po zważeniu okazało się, że ciężarówka ma 16 ton nadwagi!.
O ubiegłego roku, gdy GDDKiA przywróciła ruch ciężkich samochodów na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Augustowem przez miasto przejeżdża coraz więcej TIR-ów. Powodują nie tylko potworny hałas, ale także skutecznie niszczą drogi w mieście. Dotychczas wprowadzane ograniczenia na niewiele się zdawały bo nie było komu ich egzekwować. Teraz inspektorzy transportu drogowego mają pojawiać się w mieście trzy razy w tygodniu... a po wakacjach jeszcze częściej. Władze miasta liczą, że odniesie to oczekiwany skutek i kierowcy ciężkich TIR-ów ominą szerokim łukiem miasto. Sprowadzenie ITD Łomży to jednak nie ostatnie słowo w walce z TIR-ami. Za kilka tygodni w Łomży zacznie obowiązywać zakaz nocnej jazdy ciężarówek. Od godziny 22.00 do 6.00 przez miasto nie będzie mógł przejechać żaden samochód, który wraz z ładunkiem waży więcej  niż 10 ton. 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę