Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Pracownicy PKS-u grożą strajkiem

Dwa związki zawodowe działające w łomżyńskim PKS-ie grożą strajkiem, jeśli nie zostaną spełnione ich roszczenia. Związkowcy domagają się przede wszystkim podwyżek płac. Zakładowa Rada Kierowców i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność 80” chcą aby począwszy od 1 sierpnia płace wszystkich pracowników wzrosły o co najmniej 10%.

Związkowcy swoje roszczenia kierownictwu łomżyńskiego PKS-u przedstawili w połowie czerwca. Wówczas sprowadzało się to do trzech żądań. Poza podwyżką domagano się także „natychmiastowego przerwania kontrowersyjnego procesu prywatyzacji PPKS w Łomży w formie spółki pracowniczej”,  a także „wyrównania strat finansowych poprzez wypłacenie nagród pieniężnych pracownikom którzy zostali pozbawieni podobnych gratyfikacji w grudniu i styczniu za to, że mieli inne (niż kierownictwo firmy – dop. red.) zdanie w kwestii prywatyzacji przedsiębiorstwa”. Żądanie dotyczące prywatyzacji stało się już nieaktualne... ale dwa pozostałe, a zwłaszcza  podwyżki ciągle jeszcze stanowią kwestię istotę sporu. W czwartek mają odbyć się mediacje i jeśli nie przyniosą oczekiwanych przez związkowców rezultatów może dojść do strajku. Jak mówią związkowcy determinacja pracowników jest bardzo duża...
Przypomnijmy pracownicy łomżyńskiego PKS-u strajkowali w maju 2005 roku. Wówczas z baz w Łomży, Kolnie i Grajewie nie wyjechały autobusy w obronie szefa Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność, którego chciano zwolnić z pracy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę