Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Tiry powstrzymane (?)

Dziś przez Łomżę przejeżdża mniej TIR-ów niż zwykle... Może to być zasługą inspektorów z Inspekcji Transportu Drogowego, którzy od rana ważą TIR-y przejeżdżające przez stary most. Już w pierwszej godzinie zatrzymane zostały dwie ciężarówki, których masa całkowita była większa niż 30 ton, a tylko takie mogą przejeżdżać mostem w ciągu drogi krajowej nr 61. Chwilę później policja doprowadziła na ważenia trzeciego TIR-a. Jego kierowca próbował przejechać nowym mostem, ale tam jechać mogą tylko samochody o masie do 15 ton.

Inspektorzy ITD stoją w specjalnie wybudowanej dla nich zatoczce przy ulicy Zjazd. Zgodnie z ustaleniami z ubiegłego tygodnia, gdy w tym miejscu ustawiana jest kontrola ciężarówek policjanci mają patrolować okolice nowego mostu, tak aby kierowcy TIR-ów, które przez miasto nie powinny jechać nie mieli szans przemknięcia się...
O ubiegłego roku, gdy przywrócono ruch ciężkich samochodów na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Augustowem przez miasto przejeżdża coraz więcej TIR-ów. Powodują nie nie tylko potworny hałas, ale także skutecznie niszczą drogi w mieście. Niestety ustawione na obu mostach znaki zakazu wjazdu wielkich ciężarówek nie powstrzymały kierowców TIR-ów. Władze miasta liczą, że zrobią to inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i współpracujący z nimi policjanci. Środa jest pierwszym dniem ważenia Tirów w Łomży, ale w tym tygodniu ważenie TIR-ów będzie także w czwartek i piątek. Zgodnie z ustaleniami z ubiegłego tygodnia  zespoły kontrolne ITD w wakacje  w Łomży będą pracowały przynajmniej przez 3 dni każdego tygodnia, od września ich liczba zostanie zwiększana.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę