Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Łomża dofinansuje remont Katedry

Ponad sto tysięcy złotych przeznaczył samorząd Łomży na dofinansowanie remontu Katedry Łomżyńskiej. Decyzję o przekazaniu na ten cel pieniędzy podjęła na ostatniej sesji Rada Miasta. 107 tys. 800 złotych ma zostać przeznaczone na przeprowadzenie konserwacji elewacji ceglanej świątyni.

Wybudowany przed 500 laty kościół od kilku lat przechodzi gruntowny remont. Najpierw osuszono fundamenty by móc przejść do dalszych prac. Od ubiegłego roku naprawiana jest elewacja świątyni. Mozolna praca polega na usunięciu szkodliwych nawarstwień i wtórnych uzupełnień w cegłach, spoinach i tynkach, oczyszczeniu elewacji i uzupełnienie ubytków, a następnie zabezpieczeniu powierzchni cegieł i spoin. Niestety prace te są też bardzo kosztowne, stąd zabiegi o wsparcie finansowanie remontu najcenniejszego w mieście i regionie zabytku z różnych źródeł.
Jak podkreśla proboszcz Katedry ks Marina Mieczkowski samorząd Łomży po raz kolejny wspiera parafię w realizacje tego zadania. Także w ubiegłym roku przekazał pieniadze na remont elewacji świątyni. Dotacja z miasta pokrywa około 50% kosztów wykonywanych prac.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę