Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@

czwartek 24.06.2004

Gazeta Współczesna - Taniej na własnym Gazeta Współczesna - Rektor od marszałka Gazeta Współczesna - Uczelnia bez granic

Gazeta Współczesna - Taniej na własnym
W ramach rozbudowy wysypiska śmieci koło Miastkowa wybudowana będzie kwatera do składowania usuwanego z dachów budynków eternitu, zawierającego azbest. Wczoraj radni Rady Miejskiej wyrazili zgodę na zaciągnięcie przez prezydenta miasta pożyczki na tę inwestycję w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.
– W Łomży jest bardzo dużo dachów, pokrytych azbestem. Materiał taki znajduje się m.in. na większości budynków komunalnych. W okolicy nie ma składowisk, które by przyjmowały azbest, trzeba go wywozić daleko, co podnosi koszty utylizacji. Np. koszt utylizacji eternitu z dachu jednego tylko budynku komunalnego przy al. Legionów, który spłonął, oszacowano na 10 tys. zł. Mając własne składowisko, będziemy mogli robić to tanio. Także osoby prywatne, za rozsądną opłatą, będą mogły wywozić tam eternit – powiedził wiceprezydent Marcin Sroczyński.
Władze miasta zwracają uwagę, że niebawem rozpocznie się okres wzmożonych remontów w związku z przygotowywanym programem tzw. rewitalizacji starówki. Dużo starego eternitu będzie usuwanego z dachów budynków, objętych tym programem. Kwatera do składowania eternitu ma być gotowa już w przyszłym roku.
więcej: Gazeta Współczesna - Taniej na własnym

Gazeta Współczesna - Rektor od marszałka
Długo oczekiwane rozporządzenie w sprawie utworzenia w Łomży Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości Rada Ministrów wydała we wtorek. Według władz miasta są szanse, by uczelnia przeprowadziła pierwszy nabór i rozpoczęła działalność od października.
Opracowany przez prof. Kazimierza Pieńkowskiego z Politechniki Białostockiej wniosek w sprawie utworzenia uczelni w Łomży złożył w minionej kadencji samorząd województwa podlaskiego. Uzyskał on akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej, ale później na kilka lat trafił do szuflady w Ministerstwie Edukacji. Sprawa odżyła w ubiegłym roku, kiedy pojawiła się szansa na fundusze budżetowe, niezbędne do utworzenia uczelni.
Kształcenie w nowej uczelni prowadzone będzie na kierunkach: tworzenie małych i średnich firm oraz informatyka. Według planów, na I roku studiów dziennych liczba studentów wyniosłaby 180 osób. W przyszłości na obu kierunkach ma studiować 600 osób. Absolwenci uzyskiwać będą tytuły licencjatów (inżynierów) z możliwością dalszego kształcenia.
więcej: Gazeta Współczesna - Rektor od marszałka

Gazeta Współczesna - Uczelnia bez granic
Od września w Łomży będzie można studiować socjologię. Ten popularny wśród maturzystów kierunek otwiera Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego. Do tej pory uczelnia prowadziła tylko zarządzanie i marketing.
Studia socjologiczne będą kształciły na poziomie licencjatu w dwóch specjalizacjach: socjologii rynku i gospodarki oraz rozwoju regionalnego. Łomżyńska uczelnia zaprosiła do współpracy wykładowców z renomowanych uczelni publicznych, m.in. z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetutu Marii Curii Skłodowskiej, Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego i Politechniki Białostockiej.
– Szansą na powodzenie przedsięwzięcia jest fakt, że nasza uczelnia ma swoją siedzibę na wschodniej granicy Unii Europejskiej – mówi prof. Wiesław Popławski z Politechniki Białostockiej, który będzie jednym z wykładowców w „Jańskim”. – Planujemy współpracę z uczelniami m.in. z Kaliningradu, Sankt Petersburga, Grodna i Brześcia.
więcej: Gazeta Współczesna - Uczelnia bez granic

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę