Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.wp.pl

Kupowali kobiety za 1,5 tys. i zmuszali do prostytucji

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem kobietami i zmuszaniem ich do prostytucji - poinformowała rzeczniczka prokuratury Maria Kudyba. Jeden z członków grupy kupował kobiety za 1,5 tys. i 3 tys. zł.

Dwoje podejrzanych, w tym obywatelka Ukrainy, zostało aresztowanych. Zarzucono im m.in. działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, handel ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji.

Prokuratura nie chce na razie ujawniać za wielu szczegółów śledztwa, w tym skali procederu oraz liczby osób, które obejmuje postępowanie. Wiadomo, że aresztowany wraz z Ukrainką 40-letni mężczyzna podejrzany jest m.in. o to, że w listopadzie 2005 roku od innego członka grupy kupił kobietę płacąc 3 tys. zł. Za inną zapłacił 1,5 tys. zł.

Kudyba nie wiedziała, czy chodzi o Polki, czy o cudzoziemki. Poszkodowane kobiety mają polskie imiona. Mężczyzna podejrzany jest też o zmuszenie jednej z kobiet do przeprowadzenia aborcji oraz o groźby i pobicia. Ukrainka - m.in. o "ułatwianie prostytucji".

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę