Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy fałszerze zatrzymani przez ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbili międzynarodową grupę przestępczą która wyspecjalizowała się między innymi w fałszowaniu paszportów. Wśród zatrzymanych wczoraj 16 osób jest trójka łomżan. ABW na razie nie udziela informacji kim są zatrzymani łomżanie i czym zajmowali się w szajce.

Z komunikatu ABW wynika, że grupę przestępcza składała się z cudzoziemców pochodzenia arabskiego i obywateli polskich. Dokumenty które fałszowano trafiały do grup organizujących kanały przerzutowe dla osób pochodzących z państw podwyższonego ryzyka.

W trakcie czynności przeprowadzonych na terenie trzech województw (mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie) zatrzymano 16 osób, w tym Witolda S. ps. Witek - głównego organizatora, a zarazem fałszerza grupy. Wśród zatrzymanych jest także obywatel Iraku Ali Hussain A., który był łącznikiem ze środowiskami cudzoziemców, głównie z Półwyspu Arabskiego. Pozostali zatrzymani, to członkowie grupy, ich zadaniem było pośredniczenie w rozliczeniach finansowych, pozyskiwanie nowych klientów, skupowanie paszportów od obywateli polskich oraz od złodziei kieszonkowych. Dokumenty te trafiały do Witolda S., który zajmował się ich fałszowaniem.

Na ślad grupy funkcjonariusze ABW natrafili dzięki informacjom z Argentyny, gdzie w połowie ubiegłego roku zatrzymano dwóch obywateli Iraku z fałszywymi polskim paszportami.

Śledztwo ABW prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie od połowy 2006 roku. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Fałszowanie dokumentów zagrożone jest karą do 5 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania.


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę