Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Prokuratura sprawdzi czy w szpitalu doszło do przestępstwa

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczyna postępowanie sprawdzające mające wyjaśnić czy dyrektor szpitala w Łomży mógł popełnić przestępstwo zawieszając funkcjonowanie oddziałów laryngologicznego i okulistycznego. Zawiadomienie o możliwości narażenia zdrowia i życia mieszkańców Łomży i regionu złożył komitet strajkowy lekarzy działający w szpitalu. Ich zdaniem zawieszając funkcjonowanie oddziałów dyrektor szpitala „całkowicie pozbawia chorych dostępu do świadczeń medycznych z zakresu okulistyki i laryngologii w godzinach popołudniowych i nocnych”. Dyrektor Marian Jaszewski odpowiada, że nie czuje się przestępcą, a jego działania mają ograniczyć straty jakie na strajku lekarzy ponosi szpital.


- Jeżeli jest starajk, jeżeli się nie przyjmuje w poradniach, jeżeli straty są tak wielkie... To chyba ktoś w swojej niewiedzy namawia do dalszego strajku, bo nie wiem do czego dąży, żeby szpital upadł? Być może temu powinna się prokuratura przyjżeć, bo na pewno nie temu, że jest zagrożone życie i zdrowie pacjentów – mówi dyrektor Jaszewski. - W wielu szpitalach nie ma oddziałów laryngologicznych i okulistycznych... nie ma możliwości konsultacji i nikt z tego owodu nie umarł – dodaje.

Jak podkreśla Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego prokuratura ma miesiąc. Postępowanie na celu wyjaśnienie czy faktycznie popełnione zostało przestępstwo i czy są podstawy do wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę