Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Pijany kierowca wiózł ludzi do Anglii

Pijany kierowca autobusu miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zmiennik był jeszcze bardziej pijany. Urządzenie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu. W nocy z pasażerami wyruszyli z Białegostoku. Celem podróży był Londyn, a zatrzymali ich łomżyńscy policjanci.

    Nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie, że kierowca autokaru, który właśnie wyjechał z dworca PKS prawdopodobnie jest pijany. Chwilę później policjanci zatrzymali wskazany pojazd. Jak ustalili autokar zabrał wcześniej z Białegostoku dwóch pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 39-letniego kierowcy. Badanie wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Bardziej pijany był drugi „zapasowy” kierowca. Urządzenie pomiarowe wskazało blisko 3,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że obaj wczoraj przyjechali z Zamościa do Białegostoku. Noc spędzili w hotelu i nad ranem wyruszyli w trasę zabierając z białostockiego dworca dwóch pasażerów. Po drodze mieli z różnych miast zabierać kolejnych pasażerów. Następnym przystankiem w drodze do stolicy Anglii była Łomża. Tam dosiadła się kobieta. Policjanci uniemożliwili pijanym kierowcom dalszą podróż. Autokar został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Pasażerowie nie mając zapewnionego dalszego transportu niestety zmuszeni byli zrezygnować z podróży.
    Po wytrzeźwieniu kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi  mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Z pewnością straci również prawo jazdy. Prowadzący sprawę policjanci wystąpią również do Inspekcji Transportu Drogowego o skontrolowanie firmy przewozowej, w której zatrudnieni są obaj kierowcy.
Zachęcamy wszystkich, wybierających się na autokarowe wycieczki, a zwłaszcza rodziców i wychowawców do zgłaszanie policji planowanych wyjazdów. Można to zrobić codziennie pod numerem telefonu stacjonarnego 997 lub komórkowego 112.
Przypominamy również, że w związku z dużą ilością majowych wyjazdów policja w Białymstoku zorganizowała specjalny punkt przy ul. 1000-lecia Państwa Polskiego, w którym można skontrolować zarówno stan trzeźwości kierowcy autobusu jak i stan techniczny jego auta.


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę