Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Nocą Łomża bez Tirów?

Prezydent Łomży, chce wprowadzić zakaz wjazdu tirów do miasta pomiędzy 22.00 a 6.00 rano. Wprowadzenie zakazu, który miałby obowiązywać samochody o masie powyżej 10 ton, tłumaczone jest potwornym hałasem jakie powodują ciężarówki. Z badan wynika, że przekroczone są tu już wszelkie dopuszczalne poziomy. Na razie nie wiadomo, kiedy zakaz faktycznie zacznie obowiązywać. W ratuszu przygotowywana jest nowa organizacja ruchu, ale wiceprezydent Marcin Sroczyński spodziewa się, że protest podniesie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Z badań hałasu przeprowadzonych w Łomży przez kontrolerów z wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska wynika, że w nocy hałas znacznie przekracza najwyższy dopuszczalny poziom – informuje Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta. - Trudno jednak określić ostateczny termin wprowadzenia tego ograniczenia. Przed jego wprowadzeniem należy m.in. przygotować znaki informacyjne, które staną nie tylko w centrum Łomży, ale również w innych miastach, m.in. w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Jeżewie, Kisielnicy – tłumaczy Czech.
Poza tym nowa organizacja ruchu raczej nie spodoba się GDDKiA, która podobnie jak przed rokiem, gdy ustawiany był zakaz wjazdu na stary most samochodów o masie powyżej 30 ton najprawdopodobniej poskarży się wojewodzie – tłumaczy wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński.

Nocne ograniczenie ruch tirów o masie powyżej 10 ton byłoby kolejnym w poruszaniu sie ciężkich samochodów po Łomży. Dotychczas obowiązują zakazy wjazdu ciężkich tirów na łomżyńskie mosty. Na ten stary w ciągu drogi nr 61 nie mogą wjeżdżać samochody o masie całkowitej większej niż 30 ton, a na nowy - w ulicy Sikorskiego - samochody o masie powyżej 15 ton. Poza tym dla ruchu tirów zamknięto Aleję Legionów, a już niebawem w Łomży ważenie ciężarówek rozpoczną pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego.
 
Zakaz nocnego ruchu tirów byłby także odpowiedzą na płynące do ratusza protesty mieszkańców Alei Wojska Polskiego i ulicy Poznańskiej, którzy najciężej doświadczają ruchu ciężarówek.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę