Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

589. rocznicę urodzin świętuje dziś Łomża

15 czerwca 1418 roku książę Janusza I Mazowiecki nadął jej prawa miejskie tzw. chełmińskie. Dzięki życzliwości księcia mieszkańcy Łomży mogli wybudować łaźnię, postrzygalnie i wagę, a także od tego momentu nie musieli już płacić ceł w granicach Księstwa Mazowieckiego co miało kolosalne znaczenie dla rozwoju handlu.


Dziś w 589 rocznicę nadania praw miejskich w łomżyńskiej katedrze o godz, 10. 00 zostanie odprawiona specjalna Msza święta w intencji mieszkańców Łomży, a po niej w auli Hanki Bielickiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej przy Pl. Kościuszki 3. zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. W jej trakcie wykład  “Łomża Miasto Polskie, Miasto Europejskie” - wygłosi prof. dra hab. Henryk Samsonowicza, Honorowy Obywatel Miasta. Zostanie zaprezentowane także III wydanie monografii Łomży “Łomża od czasów najdawniejszych do rozbiorów Rzeczypospolitej”, autorstwa Donaty Godlewskiej także Honorowej Obywatelki Miasta Łomża.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę