Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Skradziono bonsai komendanta policji

Z gabinetu komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku ktoś przed dwoma miesiącami ukradł drzewko bonsai. Sprawa była ukrywana w największej tajemnicy. My dowiedzieliśmy się o niej od samych policjantów - napisze na swojej stronie internetowej Gazeta Wyborcza. Jak podaje dziennik policjanci aby odzyskać drzewko przeprowadzili wewnętrzne śledztwo, bo roślina była warta ponad tysiąc złotych. Zagadkę zniknięcia bonsai rozwiązała sprzątaczka.


Roślina nieoczekiwanie zginęła z gabinetu gdy odwołany został poprzedni komendant  Adam Mularz. Bonsai było na tyle duże i ciężkie, że - jak się przypuszcza - nie mogła tego zrobić jedna osoba.
- Sprawę potraktowano niezwykle poważnie – mówił dziennikarzom Gazety informator policjant. - Nie wiadomo też było, w jaki sposób rabusie weszli do gabinetu, bo nie używali do tego kluczy.
Rozpoczęły się dyskretne przesłuchania pracowników komendy oraz przeszukiwanie budynku (wewnątrz nie ma monitoringu). Mimo wszystko o poszukiwaniach zrobiło się głośno.
Wtedy nagle drzewko znalazło się na strychu komendy. Winę za kradzież próbowano zrzucić na elektryków, którzy w ostatnim czasie często w tym miejscu przebywali.. ale powiedzieli, że nie dadzą się wrobić.
Wtedy jak podaje Wyborcza zagadkę zniknięcia bonsai rozwiązała sprzątaczka. Widziała jak ok. godzinę przed rozpoczęciem pracy komendy (godz. 6.30) drzewko wynosi naczelnik wydziału kryminalnego komendy. Oficjalna wersja zdarzenia jest jednak zupełnie inna – pisze Gazeta Wyborcza i przytacza wypowiedź rzecznika prasowego wojewódzkiej policji, który tłumaczy, że naczelnik drzewko wziął z korytarza gdy je wystawiono z gabinetu aby zrobić tam remont.

    zobacz: Jak skradziono drzewko komendanta policji - Gazeta Wyborcza

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę