Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tragedia nad Narwią

Główne zdjęcie
straż przeszukuje Narew

Dwóch chłopców w wieku 10 i 11 lat utopiło się w Narwi. W nocy wyciągnięto z wody ciało jednego z nich, dziś przed południem znaleziono także ciało drugiego chłopca. Do tragicznego zdarzenia doszło w Drożęcinie-Lubiejewo – niewielkiej wsi w gminie Piątnica oddalonej o ok. 10 km. na zachód od Łomży. Jak podała policja, jeden z chłopców mieszkał we wsi Włodki, drugi we wsi Chludnie.

plaża na której kąpali się chłopcy
plaża na której kąpali się chłopcy

Jak relacjonuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego komendanata wojewódzkiego policji w Białymstoku płynące rzeką ciało chłopca w okolicach wsi Chludnie gmina Mały Płock zauważył wędkarz łowiący tam ryby. Po kilku próbach udało mu się wyciągnąć je na brzeg. Wędkarz poinformował policjantów, a ci przeszukali okolice. Okazało się że ok. 1,5 km w górę rzeki, przy dzikim kapielisku w Drożecinie Lubiejewo, znajdują się rowery i ubrania dwóch chłopców. Jak podkreślał podinsp. Baranowski choć ciała drugiego z chłopców wówczas nie znaleziono okoliczności wskazywały że i on się utopił.
Niestety te podejrzenia potwierdziły się w środę rano. Wówczas to strażacy wydobyli z wód Narwi ciało drugiego chłopca.
Do tragedii nad wodą doszło wczoraj około godziny 18-19. Płynące rzeką ciało jednego z chłopców wyciagnięto wczoraj ok. godz. 22.00, drugie znaleziono dziś po godzinie 10.00.

Niestety po raz kolejny okazało się, że pozostawienie dzieci nad wodą bez opieki dorosłych często kończy się tragedią. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej utonięć ma miejsce na „dzikich plażach” i niestrzeżonych kąpieliskach, tam gdzie nie ma ratowników. Od początku maja w wodach naszego województwa straciło życie już 9 osób.

Teraz gdy upalne dni ściągają nad wodę coraz większe rzesze spragnionych ochłody plażowiczów, apelujemy do wszystkich amatorów zabaw w wodzie o wybieranie kąpielisk strzeżonych i bezpiecznych. Przypominamy, również że bawiące się w wodzie dzieci powinny być pod stałą i czujną opieką osób dorosłych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę