Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pływalnia... jak marzenie

Główne zdjęcie
Tak wygląda pływalnia w Trzebini... jak będzie wyglądała łomżyńska będzie wiadomo pod koniec roku

Basen sportowy i rekreacyjny, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, trójprogowy wodospad, gejzery, kurtyny wodne, leżanki z masażem poziomym, bicze wodne, sauna a być może także basen do skoków z wieżą o wysokości 5 m i trampolinami o wysokości 1 i 2 m - to wszystko może się znaleźć w nowej pływalni w Łomży. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej krytej pływalni Miałaby ona stanąć przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 i być połączoną z tą szkołą.


Budowa miejskiej pływalni w Łomży ma zostać zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 – 2013. Inwestycja  znalazła się na liście tzw. projektów kluczowych, a więc pieniądze na jej realizację teoretycznie są już zapewnione. Zgodnie z opublikowanymi informacjami koszt pływalni to 18 mln zł. Powinna być gotowa w 2010 roku.

Oto ramowy program funkcjonalno-użytkowy budynku nowej łomżyńskiej pływalni:
1. Basen sportowy 25 m x 12,5 m o głębokości 1,35 do 1,8 m spełniający wymagania przepisów Polskiego Związku Pływackiego do przeprowadzania zawodów krajowych.
2. Basen rekreacyjny o głębokości od 0,8 m do 1,2 m z torem do nauki pływania.
3. Brodzik dla dzieci o powierzchni ok. 30 – 40 m2 i głębokości od 10 do 60 cm.
4. Atrakcje wodne – rwąca rzeka, zjeżdżalnie duża i mała oraz dla dzieci, trójprogowy wodospad, gejzery, kurtyny wodne, leżanki z masażem poziomym, bicze wodne.
5. Trzy niecki whirpoola.
6. Galeria widokowa z miejscami dla widowni (do 100 miejsc).
7. Pomieszczenia odnowy biologicznej - sale ćwiczeń , siłownia fitness, sauny parowa i gorąca, kabina kriogeniczna, grota solna, solarium, gabinet masażu.
8. Pomieszczenia szatniowo-sanitarne wraz niezbędnym zapleczem.
9. Pomieszczenia administracyjne z salą do szkoleń dla ratowników.
10. Gastronomia – sala konsumpcyjna, zaplecze technologiczne.
11. Niezbędne pomieszczenia techniczne.
12. Ewentualnie basen do skoków z wieżą o wysokości 5 m i trampolinami o wysokości 1 m i 2 m.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę