Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kiedy „wszystko zdarzyć się może”...?

Główne zdjęcie
plaża miejska

Czytelnicy zaalarmowali nas, że na plaży miejskiej w Łomży obok nowego mostu wciąż nie ma ratowników, czynnych toalet i koszy na śmieci. Pojechaliśmy, sprawdziliśmy, zgadza się. Słonko przygrzewa, kilkuletnie dzieci przy brzegu stawiają babki i chlupią się w wodzie, śmiałkowie przepływają na drugi brzeg Narwi, puszki po piwie walają się w trawie, a za potrzebą chadza się w krzaczki. Co na to magistrat?!

plaża miejska
plaża miejska
plaża miejska
plaża miejska
plaża miejska
plaża miejska

Magistrat czeka na koniec roku szkolnego, mimo że codziennie grubo ponad kilkaset osób - głównie dzieci i nastolatków bez opieki dorosłych - już od dwóch tygodni korzysta z letniej kanikuły. Władze - jak podała "Gazeta Współczesna" -  zapewniają, że "od 23 czerwca przez dziewięć godzin dziennie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy, po siedmiu wolontariuszy i co najmniej trzech ratowników WOPR".
Chrystus Król Wszechświata czuwa nad Łomżą, więc można mieć nadzieję, że i w okolicach plaży. Ale to właśnie w ewangeliach Chrystus nauczał, że królestwo Jego jest nie z tego świata, więc może lepiej nie liczyć na cuda, tylko postawić przynajmniej kosze czy kontener, żeby wchodzący na plażę i ją opuszczający mieli gdzie wyrzucić torebki, opakowania czy butelki. A gdzie iść za potrzebą?
- Tam w krzakach za toitoiami są toalety - informują młodzieńcy, opalający się dziś po południu. - Czynne całą dobę i za darmo.
- My też chodzimy za krzaczki - dodają panie, leżące w pobliżu. - Bierze się kocyk albo ręcznik, koleżanka osłania, a natura przyjmuje.
W dwa tygodnie "natura" może jednak nasycić się na tyle, że oprócz rozleniwiających widoków na piątnickie łąki zapanuje równie obezwładniający fetor. Jasne, że każdy powinien posprzątać po sobie i nie śmiecić w tak atrakcyjnym rekreacyjnie miejscu. To kwestia kultury osobistej, szacunku dla innych i siebie zarazem. Jest jednak także kwestia szacunku władz z ratusza dla łomżynianek i łomżyniaków: chyba nawet na prowincji mogą być traktowani jak ludzie...?
Na utrzymanie plaży w budżecie miasta zarezerwowano ponad 41 tys. zł.   

MRD

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę