Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Łapówka w mleczarni

Najprawdopodobniej przez dwa lata prezes mleczarni brał 10 % od faktur wystawianych przez firmę budowlaną - wynika z ustaleń wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Do korupcji miało dojść przy rozbudowie jednej z podlaskich spółdzielni mleczarskich. Wczoraj policjanci razem z nim zatrzymali też pośrednika we wręczaniu łapówek.

Z ustaleń policji wynika, że w latach 2002-2004 prezes spółdzielni prawdopodobnie brał od przedsiębiorcy budującego dojrzewalnię serów 10 % z każdej wystawionej faktury. Podejrzewamy, że w przestępstwie pośredniczył inspektor nadzoru inwestorskiego, który odbierał poszczególne etapy robót wartej w sumie 3 miliony zł budowy. Najprawdopodobniej on również za swój udział w nielegalnym procederze, otrzymywał pieniądze. Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że łącznie przez dwa lata prezes mógł przyjąć 340 tys. złotych łapówki. Wczoraj obaj mężczyźni zostali zatrzymani.     

48-letni prezes mleczarni usłyszał zarzut przyjmowania korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Ten sam zarzut przedstawiono 64-letniemu inspektorowi nadzoru, a dodatkowo odpowie za pomocnictwo  w dawaniu łapówek. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

sierż. Kamil Tomaszczuk
KWP w Białymstoku


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę