Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Przewodniczący Głaz nie skłamał

Łomżyńska prokuratura umorzyła postępowanie mające wyjaśnić, czy były przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Głaz (obecnie wiceprzewodniczący) w swoich oświadczeniach majątkowych za lata 2002-05 podał nieprawdziwe informacje - podał serwis wspolczesna.pl. Zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Śledztwo toczyło się "w sprawie”, a nie "przeciwko” i zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego.

Sprawa dotyczyła rzekomego zatajenia przez Macieja Głaza w oświadczeniach informacji, że ma on zobowiązania wobec jednego z banków, ponieważ kilka lat temu był poręczycielem kredytu zaciągniętego przez prywatną spółkę.  Prokuratorzy przeanalizowali dokumenty pochodzące m.in. z banków i Urzędu Kontroli Skarbowej oraz zeznania świadków.
- Stwierdziliśmy pewne nieścisłości w oświadczeniach, np. podawanie "orientacyjnej”, a nie oszacowanej przez rzeczoznawcę, wartości składników majątku – mówiła Współczesnej - prokurator Joanna Gołaszewska dodając, że w tym wypadku jednak „nie można mówić o celowym naruszeniu prawa”.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę