Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Podwodny Jeleń czyścił Narew

Dziewięciu nurków z Łomży, Kolna i Ostrołęki, ratownicy WOPR i kilkunastu „cywili” sprzątało Narew i jej okolice. W sobotę akcję „Sprzątania Narwi 2007”, przy plaży miejskiej, zorganizował Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Mimo, że obserwuje się coraz mniejsze zaśmiecenie rzeki z pod wody wydobyto pokaźną stertę śmieci, w tym rzeczy, które mogły stanowić zagrożenie dla kapiących się plażowiczów - metalowa szafkę, oponę czy też stare rury kanalizacyjne – wylicza Adam Siwek prezes „Podwodnego Jelenia”.

Klub "Podwodny Jeleń" jest stowarzyszeniem, które nie prowadzi działalności gospodarczej, bazuje na pracy społecznej członków klubu oraz składkach klubowych. W 2006 roku zorganizowaliśmy szereg imprez i spotkań propagujących bezpieczne płetwonurkowanie, ochronę środowiska oraz zdrowy styl życia... Najważniejsze z nich to: Sprzątanie Narwi  w czerwcu 2006 oraz Sprzątanie Narwi w ramach akcji Sprzątanie Świata 2006.
Braliśmy także  udział gościnnie w sprzątaniu Biebrzy 2006 w BiebrzańskimParku Narodowym.
Poprowadziliśmy cykl prelekcji na temat ochrony środowiska i zdrowegostylu życia  dla  młodzieży z łomżyńskich szkół.

Aby dalej prowadzić naszą działalność potrzebujemy wsparcia finansowego na zakup sprzętu do klubu i organizację akcji zwiazanych z ochrona środowiska. Dlatego też zapraszamy lokalne firmy do sponsorowania naszego klubu.
Dodajmy, że sobotnie „Sprzątanie Narwi” wsparł Browar Łomża fundując nagrody dla jej uczestników. Wśród sympatyków „Podwodnego Jelenia” jest także zastępca Prezydenta Miasta Łomża Marcin Brunon Sroczyński.


Adam Siwek
asiwek@poczta.onet.pl
www.podwodnyjelen.elomza.pl
zdjęcia : M. Kempa; G. Ziemek
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę