Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Samorządowcy z diecezji w Łomży

Blisko stu samorządowców i kilku parlamentarzystów uczestniczyło w pierwszej pielgrzymce polityków, parlamentarzystów i samorządowców Diecezji Łomżyńskiej do Matki Bożej Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej. Politycy przed południem modlili się pod przewodnictwem biskupa Stanisława Stefanka, a po południu spotkali się na sesji w auli Szkół Katolickiego przy ul. Sadowej.

Pielgrzymkę zorganizowano dla upamiętnienia w 16. rocznicę pobytu w Łomży Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak podkreśla ks. Jacek Czaplicki z Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej pielgrzymka samorządowców i polityków ma stać się cykliczna i zawsze odbywać się w rocznicę wizyty w Łomży Papieża Polaka - Papieża, który jako pierwszy Następca św. Piotra przekroczył próg Polskiego Sejmu. Jak podkreślają organizatorzy pielgrzymki apostolat społeczny katolików stanowi podstawową formę apostolstwa świeckich. Chrześcijanin nie może realizować swego powołania w sposób indywidualistyczny, dbając tylko o własne dobro, choćby to było dobro najwyższe. Szczególne miejsce zajmuje tu działalność społeczna chrześcijan, która według nauczania soborowego powinna „rozszerzać się na wszystkie dziedziny spraw doczesnych”. W trakcie sesji w Szkołach Katolickich specjalny wykład o Nauce Społecznej Kościoła wygłosił dr Tadeusz Kowalewski. Mówił o roli samorządowców i ich relacjach między sobą i społeczeństwem . Podkreślał, że świętość ludzkiego życia oraz nienaruszalność godności istoty ludzkie jest niepodważalna i nie podlega głosowaniu. Zwracał uwagę, że społeczeństwo musi dążyć do sprawiedliwości ekonomicznej, a gospodarka musi służyć ludziom, nie na odwrót. Podkreślał także znaczenia zasady solidarności w życiu społeczeństw. Dodajmy, że Biskup Łomżyński powołał Diecezjalnego Duszpasterza Samorządowców i Parlamentarzystów. Został nim ks Janusz Kubrak.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę