Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Książeczkę zamień na plastik

Jeszcze 13 tysięcy łomżan nie wymieniło dowodów osobistych ze starych na nowe. Tymczasem z końcem roku stare dowody osobiste przestają być ważne – przypomina Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Co ciekawe, gdy uwzględnimy możliwości produkcyjne „drukarni dowodów” i ilość Polaków, którym pozostały jeszcze te stare, okazuje się nie ma szans aby na czas nowe dowody dostali wszyscy, którzy powinni mieć je 1 stycznia 2008 roku.

Według ostatnich szacunków, do wymiany w całym kraju pozostaje około 10 mln dowodów osobistych. Moce produkcyjne Centrum Personalizacji Dowodów osobistych pracującego w trybie trzyzmianowym i w dni wolne od pracy, będą mogły zagwarantować wydawanie miesięcznie do 900 tys. dowodów osobistych. Pewna komplikacją, że dowody osobiste ze względów administracyjnych ponownie będą wymieniać również osoby, które już wcześniej wymieniły dowód oraz osoby, które przystępują w tym roku do wymiany zgodnie z harmonogramem. Takie osoby na dowód nie mogą czekać dłużej niż 30 dni, a więc wszyscy inni będą musie czekać...
- W związku z tym prosimy wszystkich mieszkańców Łomży, posiadających jeszcze stare, książeczkowe dowody osobiste o jak najszybsze zgłaszanie się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Łomży – apeluje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę