Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Wiadomości z historią

Dziewiąty już numer kwartalnika Wiadomości Łomżyńskie trafia właśnie do czytelników. Tym razem znajdziemy w piśmie przede wszystkim dużo materiałów o działalności funkcjonariuszy łomżyńskiej Służby Bezpieczeństwa, m.in. wobec lokalnych dziennikarzy i księży. Po raz pierwszy ujawniamy nazwiska i zdjęcia wysokich rangą łomżyńskich esbeków, prezentowane w foyer Ratusza na wystawie białostockiego oddziału IPN.

W cyklu “Tajemnica domu Nowogrodzka 5” – kolejne szczegóły o prześladowaniach żołdaków Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego wobec “wrogów socjalizmu”, czyli... uczniów łomżyńskich szkół. Pewien historyk z IPN chciałby, żeby łomżyńskie Koło Braci Atomów było organizacją konspiracyjną, bohaterską i zasłużoną, a członek tej organizacji uważa, że oni tak naprawdę to niczego szczególnego nie dokonali, a już na pewno nie działali w konspiracji... Polemika na fakty. Halina Miroszowa pisze o swojej atencji do... wicepremiera Gertycha i wojskowego szynela, Donata Godlewska wędruje po raz kolejny ulicami swojego dzieciństwa, a prof. Adam Czesław Dobroński opisuje odnalezioną w Instytucie Polskim w Londynie biografię znamienitej łomżynianki Izabeli Marii Felicji Kauckiej. Ryszard Nawrocki znalazł wiele ciekawostek w życiorysie byłego biskupa łomżyńskiego, Mikołaja Sasinowskiego i opisuje je w materiale zatytułowanym “Żołnierz, który został biskupem”. Ponadto – jak zwykle - bogaty serwis kulturalny i sportowy, krzyżówka, kilkadziesiąt informacji o bieżących wydarzeniach w Łomży i regionie, wiele interesujących zdjęć. “Wiadomości Łomżyńskie” można otrzymać w salonikach prasowych, kioskach “Ruchu” oraz u wydawcy, czyli w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę