Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Podejrzany o korupcję Andrzej Z. ponownie w ratuszu

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał mgr inż. arch. Andrzej Z. w skład Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Andrzej Z. to były architekt miejski Łomży, któremu Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła zarzut przyjęcia 10 tysięcy złotych łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy deweloperskiej Echo Investment, która w mieście chce wybudować hipermarket.

Biuro prasowe ratusza potwierdza, że powołany w poniedziałek 28 maja 2007 roku w skład Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej mgr inż. arch. Andrzej Z. „pełnił wcześniej funkcję Architekta Miejskiego Łomży”.
- Andrzej Z. przyznał się do zarzucanym mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze – podkreśla prokurator Ewa Piotrowska rzecznik prasowy lubelskiej PA. - Podejrzany ma zakaz zajmowania funkcji kierowniczych w administracji – dodaje prokurator Piotrowska.

Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna liczy 9 osób i jest ciałem doradczym prezydenta Łomży w sprawach związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. Podstawowym zadaniem Komisji jest opiniowanie opracowań urbanistycznych dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego, w tym szczególnie:
1) projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i ich zmian,
2) projektów studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i ich zmian,
3) analiz i ocen dotyczących zagospodarowania przestrzennego gminy,
4) innych opracowań i projektów mających wpływ na zagospodarowanie przestrzenne gminy.

    zobacz: Architekt za kratami...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę