Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Przewodniczący i wiceprzewodniczący sejmiku z Łomży, marszałek z Białegostoku

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego

Mieczysław Bagiński z Łomży (PSL) został przewodniczącym sejmiku województwa podlaskiego. Wyboru przewodniczącego dokonali nowi radni województwa, którzy dziś spotkali się na pierwszej sesji. Bagiński otrzymał 16 głosów "za", 10 "przeciw", 3 radnych wstrzymało się. Kontrkandydatem Bagińskiego był Jacek Piorunek także z Łomży, którego na ten urząd wysunęła Platforma Obywatelska. Piorunek wybory na przewodniczącego przegrał, ale został jednym z trzech wiceprzewodniczących regionalnego parlamentu. Marszałkiem województwa został Dariusz Piontkowski z Białegostoku.

Jacek Piorunek przed głosowaniem na przewodniczącego podkreslał, ze choć  PO znalazła się poza koalicja rządzącą w województwie to będzie zgłaszać swoich kandydatów do wszystkich gremiów województwa podlaskiego, które tworzy sejmik.
- Jesteśmy drugim klubem na tej sali. Te głosy wyborców, które padły na nas  predysponują nas aby odgrywać rolę w samorządzie województwa - mówił Piorunek.
Podkreślał także, że PO w województwie podlaksim zostało opuszczone przez sojusznika jakim dotychczas tu było, a w skali kraju jest PSL.
- Nie będziemy się załamywać. Jak mówi piosenka - róbmy swoje. Myślę, że elektorat oceni ten ruch - dodawał Piorunek.
Kandydat PO na przewodniczacego sejmiku zapowiedział, że klub radnych PO będzie opozycją konstruktywną i uczciwą.
- Jeżeli zarząd PiS-u będzie dobrze robił to będziemy go popierać, ale jeśli nie to będziemy protestować - mówił Piorunek. Po czym kończąc sowje kilkuminutowe przemówienia zaprosił do głosowania na Mieczysława Bagińskiego.

Po wyborze Mieczysaława Bagińskiego na przewodniczącego sejmiku dziękował on za wybór i podkreślał, że ma nadzieję, iż w pracy sejmiku "jednogłośność będzie równała się też jednomyślności".

Dodajmy, że Jacek Piorunek, który przegrał wybory na przewodniczacego, chwilę później, przy wyborze wiceprzewodniczących, nie miał już sobie równych. Był jednym z  kandydatów i uzyskał najlepszy wynik - 26 głosów "za", 2 głosy "przeciw", 2 głosy nieważne.
Wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali także Jan Chojnowski (PiS) i Andrzej Sutkowski (Samoobrona).

W kolejnym głosowaniu radni wybierali marszałka województwa. Został nim zgłoszony przez PiS Dariusz Piontkowski.
Zdobył 16 głosów "za" i 13 głosów "przeciw", oddano 1 głos nieważny. Jego konkurentem był Jarosław Dworzański (PO).

Po tym wyborze zarządozno przerwę w obradach do godziny 15.30.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę