Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

W rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia

Główne zdjęcie
Romuald Kozłowski i Marek Olbryś przed pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dziś przypada 26 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Arcybiskup metropolita warszawsko-gnieźnieński, kardynał, prymas Polski zmarł 28 maja 1981 w Warszawie. Prymas Tysiąclecia urodził się w Zuzeli nad Bugiem 3 sierpnia 1901 roku, a w latach 1914-17 uczęszczał do gimnazjum męskiego im. Piotra Skargi w Łomży.

 „Nazwano mnie tutaj Łomżyniakiem. Bardzo Wam dziękuję, Drodzy moi, żeście się mnie nie wyrzekli, pomimo, że drogi moje prowadzą mnie po całej Polsce. Ale jestem Łomżyniakiem z krwi i kości, i nim pozostanę.” - Takie wyznanie  złożył Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Polski w kazaniu podczas Konsekracji Bpa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego 5 IV 1970 r.  Wtedy mówił także, że to właśnie w łomżyńskiej katedrze krystalizowała się decyzja o jego dalszych losach
4 sierpnia 2001 roku kard. Józef Glemp poświęcił przed łomżyńską katedrą pomnik Prymasa Tysiąclecia. Monument przedstawia kard. Wyszyńskiego, trzymającego w rękach kartki ze swoich zapisków: „właśnie tutaj w Łomży kształtowało się moje powołanie kapłańskie. I to nie gdzie indziej, tylko w tej katedrze...”

Dziś, w rocznice śmierci Prymasa Tysiąclecia, łomżanie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed jego pomnikiem.

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę