wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@

W rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia

Dziś przypada 26 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Arcybiskup metropolita warszawsko-gnieźnieński, kardynał, prymas Polski zmarł 28 maja 1981 w Warszawie. Prymas Tysiąclecia urodził się w Zuzeli nad Bugiem 3 sierpnia 1901 roku, a w latach 1914-17 uczęszczał do gimnazjum męskiego im. Piotra Skargi w Łomży.

Romuald Kozłowski i Marek Olbryś przed pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Romuald Kozłowski i Marek Olbryś przed pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 „Nazwano mnie tutaj Łomżyniakiem. Bardzo Wam dziękuję, Drodzy moi, żeście się mnie nie wyrzekli, pomimo, że drogi moje prowadzą mnie po całej Polsce. Ale jestem Łomżyniakiem z krwi i kości, i nim pozostanę.” - Takie wyznanie  złożył Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Polski w kazaniu podczas Konsekracji Bpa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego 5 IV 1970 r.  Wtedy mówił także, że to właśnie w łomżyńskiej katedrze krystalizowała się decyzja o jego dalszych losach
4 sierpnia 2001 roku kard. Józef Glemp poświęcił przed łomżyńską katedrą pomnik Prymasa Tysiąclecia. Monument przedstawia kard. Wyszyńskiego, trzymającego w rękach kartki ze swoich zapisków: „właśnie tutaj w Łomży kształtowało się moje powołanie kapłańskie. I to nie gdzie indziej, tylko w tej katedrze...”

Dziś, w rocznice śmierci Prymasa Tysiąclecia, łomżanie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed jego pomnikiem.

 


 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę