Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Zielona Gala w Szepietowie

Urządzenie MAMMUT produkcji austriackiej do wykonywania pryzm z sianokiszonek i kukurydzy i kosiarka dyskowa czołowa KDF 390 produkowana przez firmę SaMasz to hity Zielonej Gali 2007. Przez dwa dni - w sobotę i niedzielę - około 20 tys rolników odwiedziło Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Odbywała się tam impreza doradczo-promocyjna Zielona Gala, na której w atrakcyjny sposób prezentowano technologie zbioru zielonek i wyrobu pasz.

W województwie podlaskim jest ponad 450 tys ha użytków zielonych. Hodowcy utrzymują 700 tys sztuk bydła. Rocznie z jednego ha użytków rolnych produkuje się tu 1 482 litry mleka, podczas gdy średnia krajowa wynosi zaledwie 728 litrów.
Podczas Zielonej Gali rolnicy mogli dowiedzieć się o zaletach i wadach niektórych technik uprawowych, sposobach zbioru, przerobu i przechowania pasz z użytków zielonych.  Praktyczną prezentacją postępu technologicznego stały się pokazy nowoczesnych maszyn i sprzętu. Rozpoczęły się one od skoszenia traw, po czym nastąpiło przetrząsanie, zgrabianie, belowanie i owijanie folią. Do pokazów Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego „użyczył” 8 ha upraw zielonych. Rolnicy mogli porównać pracę 15 kosiarek, 9 przetrząsaczy, 9 pras zwijających, 3 przyczepy zbierające do kiszonek, 4 owijarki, ładowacz teleskopowy.    
Pokazy przeprowadzili najwięksi lokalni i niektórzy krajowi dystrybutorzy oraz producenci prezentowanych maszyn i sprzętu.

Jan Podziewski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę