Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Kolejne rondo

Główne zdjęcie
Rysunek przedstawia nowe ronda na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej, Księcia Janusza i Żeromskiego.

Został ogłoszony przetarg na budowę kolejnego rond w Łomży. Tym razem ma ono powstać na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Księcia Janusza przy „Stokrotce”. Ciekawostką jest, że przy budowie tego ronda zostania także dobudowany wjazd na ulicę Żeromskiego. Dość skomplikowane rozwiązanie komunikacyjne zostało uzgodnione z policją – podkreśla ratusz.

Rondo przy „Stokrotce” będzie ósmym w Łomży. Do jego budowy przymierzano się już od kilku lat – gdy wybudowano to centrum handlowe. Pieniądze na budowę ronda w znacznej części pochodzą z tzw. offsetu. Ponad 790 tys zł wpłacił na konto miasta inwestor, który buduje centrum handlowe nieco dalej przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Piłsudskiego.
(Przypomnijmy budowa tego supermarketu została zatrzymana przez wojewodę podlaskiego, bo w jego opinii przy wydawaniu pozwolenia na budowę przez władze miasta doszło do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket ma halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo. Inwestor odwoła się od tej decyzji do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie, a tam decyzja jeszcze nie zapadła.)
Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym rondo ma być gotowe w październiku tego roku.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę