Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Premier o wyborach, obwodnicy i strefie

Główne zdjęcie
Premier Jarosław Kaczyński

Do głosowania w niedzielnych wyborach i referendum zachęcał łomżan Jarosław Kaczyński. W czwartek wieczorem na spotkanie z premierem przyszło kilkuset mieszkańców Łomży. Sala widowiskowa Liceum Katolickiego przy ul. Sadowej nie pomieściła wszystkich, którzy chcieli wejść na to spotkanie. Jarosław Kaczyński nawoływał, aby „mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej powiedzieli wyraźne NIE wszystkim, którzy chcą przeszkodzić w rozwoju Polski”.

poseł Lech Antoni Kołakowski, premier Jarosław Kaczyński, bp Stanisław Stefanek i dziewczynka filmująca komórką
poseł Lech Antoni Kołakowski, premier Jarosław Kaczyński, bp Stanisław Stefanek i dziewczynka filmująca komórką
- Dziękuję, że tu przyszliście, bo to świadczy o tym, że chcecie uczestniczyć w życiu publicznym, a wasze uczestnictwo jest nam wszystkim bardzo potrzebne – mówił premier rozpoczynając spotkanie.
Jarosław Kaczyński zachęcał do pójścia do urn wyborczych i referendalnych w najbliższą niedzielę.  Zachęcał też, aby mieszkańcy Łomży w referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa zagłosowali na „TAK”, bo jak podkreślał „będziecie podejmować decyzję w imieniu wszystkich Polaków i całego kraju”.
- W historii zdarzało się już tak, że wąska grupa decydowała za wszystkich i w pewnym sensie tak stało się też i teraz. To referendum nie dotyczy tylko jednej drogi i jednej obwodnicy, ale czegoś znacznie większego. Ono dotyczy tego czy Polska będzie mogła wykorzystać szansę rozwoju jaka przed nami staje – mówił premier.
Jarosław Kaczyński mówił, że są siły, które nie chcą aby Polska była silna, ale nigdy tego nie powiedzą otwarcie. Dlatego te siły sięgają po różne argumenty aby uniemożliwić szybki rozwój... Premier podkreślał, że PiS-owi zależy na tym aby Polska była silna i nowoczesna. Mówił o zmianach jakie wprowadzane są w kraju i przeciwnościach z jakimi musi rząd walczyć chcąc przywrócić „elementarne zasady sprawiedliwości”.
Mówił też, że jego rząd prowadzi politykę solidarności. Podkreślał, że w wymiarze terytorialnym polityka ta uwidacznia się zwiększonymi nakładami na rozwój „ściany wschodniej” poprzez skierowanie tu znacznie większych środków finansowych niż w inne części kraju.  
- PiS gwarantuje, że prowadzona będzie polityka korzystna dla tych ziem – podkreślał premier.
Nawiązując do niedzielnych wyborów do sejmiku zachęcał do głosowania na kandydatów Prawa i Solidarności -  to zapewne przejęzyczenie...

Dziękując premierowi za przyjazd do Łomży poseł Lech Antoni Kołakowski prosił Jarosława Kaczyńskiego o wsparcie starań Łomży o szybką budowę obwodnicy miasta i „szybką dwupasmową drogę rozwoju do Warszawy”
– Najlepiej przez Ostrów Mazowiecką – podkreślał poseł.
Kołakowski podziękował także premierowi za wsparcie starań przy tworzeniu w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Wiem, że na pewno szybko będzie załatwiona strefa – mówił premier. - Nie mówię tego, żeby  nie mówić o drodze bo i ona też będzie - dodawał.
Jarosław Kaczyński podkreślał na zakończenie, że głosowania na TAK w referendum i na PiS w wyborach do sejmiku doda jeszcze argumentów tym działaniom.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę