Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Komendant „reinkarnacja”

Główne zdjęcie
Bogdan Feliks Rutkowski - Komendant Straży Miejskiej w Łomży

Bogdan Feliks Rutkowski został nowym Komendantem Straży Miejskiej w Łomży. Rutkowski był już Komendantem Miejskim Policji w Łomży, ale nieoczekiwanie przeszedł na emeryturę po tym jak wracając z Łomży do domu w Wysokiem Mazowieckiem trafił samochodem w przydrożne drzewo. Cztery godziny później, gdy leżący w szpitalu Rutkowski, na polecenie prokuratury, dmuchał w alkomaty, okazało się że miał aż 1,2 promila alkoholu. Kilkumiesięczne prokuratorskie śledztwo nie dało jednak odpowiedzi na pytanie czy pił przed, czy po wypadku... i sprawa została umorzona.

Rutkowskiego na  Komendanta Straży Miejskiej w Łomży powołał dziś prezydent Jerzy Brzeziński. Był on jednym z sześciu kandydatów, którzy zgłosili się na konkurs na to stanowisku ogłoszony na początku marca. Komisja konkursowa jako zwycięzcę wskazała właśnie jego, ale formalnie decyzja należała do prezydenta Łomży.

Nowy komendant Straży Miejskiej w Łomży ma 45 lat. Z wykształcenia jest nauczycielem, a pracował w zakładzie karnym, policji, a ostatnio firmie ochroniarskiej.
Jako podaje biuro prasowe ratusza zdaniem nowego Komendanta, Straż Miejska powinna zdecydowanie w większym wymiarze zająć się egzekwowaniem postanowień prawa miejscowego, reagować szybciej i sprawniej na drobne wykroczenia w mieście. Chce też zintensyfikować i skoordynować współpracę z policją miejską, w tym wprowadzić wspólne patrole z dzielnicowymi.  Jego celem ma być również udrożnienie permanentnie zastawionych przez kierowców chodników.

zobacz też:

 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę