Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Nowa, większa Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał w czwartek nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W porównaniu ze starą ta jest większa – liczy 12 osób, a poprzednia miał tylko 10 członków. W samej komisji nastąpiły też zmiany personalne. W jej składzie nie ma żony właściciela hurtowni alkoholu.

Oto pełny skład KMRPA
1. Przewodniczący – Zenon Malinowski
2. Zastępca Przewodniczącego – Jan Kleczyński
3. Sekretarz – Mirosława Matejkowska
Członkowie:
4. Elżbieta Dmochowska
5. Sławomir Jabłonowski
6. Wiesław Jagielak
7. Hanna Kwiatkowska
8. Adam Skibiński
9. Sławomir Śliwecki
10. Dariusz Wyrwas
11. Adam Alicki
12. Andrzej Marczyk

Dodajmy, że Komisja ma za zadnie m.in.: opiniowanie projektów uchwał dotyczących profilaktyki alkoholowej, wydawanie opinii o zgodności lokalizacji punktów sprzedaży alkoholu z uchwałami Rady Miasta i kontrolowanie czy alkohol w Łomży sprzedawany jest zgodnie z prawem.
Jej członkom za pracę należny się wynagrodzenie. Przysługuje im 15% najniższego wynagrodzenia za posiedzenie, lub 20% gdy gdy komisja spotyka się częściej niż dwa razy w miesiącu. Dodatkowo 15 % najniższego wynagrodzenia członkowie Komisji otrzymują także gdy kontrolują punkty sprzedaży napojów alkoholowych, a takich kontroli jest co najmniej trzy w miesiącu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę