Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uroczystości majowe

Główne zdjęcie
Uroczyste podniesienie flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Uroczyste podniesienie flagi Rzeczpospolitej, rozpoczęło w Łomży cykl patriotycznych wydarzeń związanych z Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Centralne uroczystości odbędą się jutro. Tymczasem rano na placu przy jednostce wojskowej w Łomży zgromadzili się żołnierze 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego, Prezydenci Łomży, przedstawiciele Rady Miejskiej i wojewody, obecni tyli też oficerowie i podoficerowie wojska, wartę honorową zaciągnęli miłośnicy militariów ze Stowarzyszenia Klub Fort i Grupy Rekonstrukcji Historycznej „SGO Narew”.

Uroczyste podniesienie flagi narodowej rozpoczyna obchody majowych świąt. W czwartek, w 216. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, mieszkańcy Łomży wśród nich kombatanci, harcerze i władze miasta składać będą kwiaty w miejscach pamięci narodowej. O 9.30 na placu Papieża Jana Pawła II odbędzie się uroczysta odprawa pocztów sztandarowych a po niej w łomżyńskiej katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie ks. Bp Stanisław Stefanek. Na koniec z koncertem pieśni patriotycznych wystąpi chór „Wołyńskie Słowiki”.
Foto: Uroczyste podniesienie flagi Rzeczpospolitej Polskiej
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę