Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Apel prezydenta

Ze specjalnym apelem o wywieszenie biało-czerwonych flag zwrócił się do mieszkańców Łomży prezydent miasta. Jerzy Brzeziński przypomina, że od 2004 roku dzień 2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przez wiele lat Polski Ludowej, właśnie tego dnia, po 1-majowym Święcie Pracy zdejmowano biało-czerwone flagi by nie były eksponowane 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Zwracam się z prośbą do mieszkańców Łomży, byśmy tego dnia, wspólnie podjęli próbę przywrócenia pięknej tradycji wywieszania biało-czerwonej flagi przy swoich domostwach i pozostawili je na czas Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja – napisał Jerzy Brzeziński.

Dodajmy, że 2 maja o godz. 8.00 w łomżyńskiej jednostce wojskowej przy Al. Legionów 133, w sposób uroczysty podniesiona zostanie na maszt Flaga Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnego dnia, w 216. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Łomży odbędzie się cykl patriotycznych uroczystości. Rozpocznie je złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej. Następnie, o godzinie 9:30, na Placu Papieża Jana Pawła II odbędzie się uroczysta odprawa pocztów sztandarowych, po której wszyscy zgromadzeni udadzą się do Katedry Łomżyńskiej na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, sprawowanej pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Stanisława Stefanka. Po Mszy Świętej, której początek zaplanowany jest na godzinę 10:00, odbędzie się koncert chóru “Wołyńskie Słowiki.”
Tego samego dnia, o godzinie 16:00 w Parku Miejskim im. Wagów odbędzie się koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej pt.: “Muzyczna Podróż po Europie” w wykonaniu solistów Agnieszki Piass (sopran) i Krzysztofa Bąkowskiego (skrzypce). W przypadku niepogody koncert odbędzie się o godzinie 16:30 w sali koncertowej Łomżyńskiej Orkiestry kameralnej przy ul. Nowa 2 w Łomży.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę