Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Komisje czas powołać

Dziś mija termin powołania niemal 1700 obwodowych komisji wyborczych i referendalnych. Komisje te bezpośrednio będą obsługiwały wyznaczone na 20 maja przedterminowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego i referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Obwodowe komisje wyborcze powołać muszą powiatowe (miejskie) komisje wyborcze, a obwodowe komisje referendalne Wojewódzka Komisja do Spraw Referendum.

Kandydatów do komisji wyborczych zgłaszali pełnomocnicy komitetów, które zarejestrowały swoje listy kandydatów w wyborach do sejmiku. Członków komisji referendalnych po połowie mieli wskazać samorządowcy i działacze PiS, za których sprawą przeprowadza się referendum.

W samej Łomży musi zostać powołanych łącznie 66 komisji obwodowych.

Dodajmy, że każdemu członkowi komisji przysługuje nieopodatkowana dieta. Jej wysokość zależy od zajmowanego stanowiska - dla szeregowego członka to 135 złotych, dla wiceprzewodniczącego - 150, dla szefa – 160 zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę