Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Zmniejszone” ograniczenie

Po niespełna tygodniu obowiązywania zakazu wjazdu na „nowy” most w Łomży w ciagu ulicy Sikorskiego samochodów o masie powyżej 15 ton z wyjątkiem „pojazdów zarejestrowanych na terenie m. Łomża” prezydent Jerzy Brzeziński złagodził ograniczenie. Od wczoraj na most wjeżdżać mogą także ciężarówki „zaopatrzenia m. Łomża”.

Przypomnijmy ograniczenia w ruchu na „nowym” moście wprowadzono w związku z nierównomiernym osiadaniem jego podpór.  Konieczna stała się regulacja konstrukcji nośnych mostu. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej już ogłosiło konkurs na wyłonienie wykonawcy tych prac.
Most w ciągu ulicy Sikorskiego wybudowano przed 9 laty. Wówczas, aby było taniej, wybudowano go na podporach pozostałych po tzw. „żelaznym moście”. Już w rok po oddaniu nowej przeprawy do użytku okazało się, że most nierównomiernie osiada, a jego nawierzchnia przesuwa się na bok. Przez pewien czas most był całkowicie zamknięty dla ruchu. Wtedy też wykonano jego pierwszą regulację...    

Zamknięcie ruchu przez most dla ciężarówek powyżej 15 ton spotkało się z protestami przedsiębiorców z miasta i okolicy. Dopuszczenie możliwości przejazdu „samochodom zaopatrzenia miasta” ma złagodzić konflikt.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę