Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Radni Łomży chcą aby na łomżyńskiej „Bawełnie” mógł powstać hipermarket

Na ostatniej sesji Rady Miasta Łomża radni przegłosowali uchwały rozpoczynające prace nad zmianami w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża oraz nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenów po byłym Zakładzie Przemysłu Bawełnianego „Narew”. Tym samym radni przychylili sie do prośby właścicieli tych terenów, którzy chcą aby powstało tu wielkie centrum handlowe ze sklepami wielkopowierzchniowymi.

Przez kilka ostatnich lat – po ostatecznej likwidacji  „łomżyńskiej bawełny” zakładowe hale popadały w ruinę. W ubiegłym roku pozostałości po fabryce kupiło dwóch łomżyńskich biznesmenów z zamiarem utworzenia tu centrum handlowego. Poza hipermarketem spożywczym miałyby tu powstać także duży supermarket budowlany, galeria handlowa na około 60 sklepów, a także multikino i kręgielnia.
Aby te zamierzenia mogły sie ziścić konieczne są zmiany w planach zagospodarowania miasta. Wczoraj radni zgodzili się aby zostały one zmienione. Zgodnie z obietnicą koszty ich przygotowania pokryją zainteresowani przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że przed rokiem Rada Miasta Łomży podjęła podobne uchwały w sprawie przystąpienia do zmian w planach zagospodarowania przestrzennego rejonu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Także w tej części miasta - w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – plany miałyby dopuszczać budowę hipermarketu. Zabiegał o to inwestor z Kielc, który od niemal 10-ciu lat jest właścicielem tego terenu. Prace nad tymi planami w dalszym ciągu trwają.   

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę