Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Droga dla ludzi, czy dygnitarzy

Za niespełna miesiąc mieszkańcy województwa podlaskiego mają się wypowiedzieć, którędy powinna przebiegać obwodnica Augustowa. Władze rządowe, samorządowe i drogowe – krajowe i wojewódzkie - chcą aby przecięła ona cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy. Jak twierdzą tak trzeba bo „cenniejsi od żabek są ludzie”, a w Augustowie jest szczególnie niebezpiecznie... tyle tylko, że w Łomży jest jeszcze gorzej i jakoś rządzącym to zbytnio nie przeszkadza.

 

Na zdjęciach obok prezentujemy wybrane plansze z opracowania pt. „Gambit Podlaski” - Wojewódzki program bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dokument powstał w 2003 roku i analizuje ruch na drogach województwa. To opracowanie dotarło do wszystkich zainteresowanych  drogownictwem w tej części kraju, a więc także do przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zarówno w Białymstoku jak i w Warszawie.

Zdjęcia te chyba nie wymagają komentarza...  Wskaźnik ilości wypadków – w latach 1995 – 2002  - w przeliczeniu zarówno na liczbę mieszkańców jak i na liczbę zarejestrowanych samochodów jest tu najwyższa.

Otwartą pozostaje tylko kwestia czemu przez tyle lat nikt z tego opracowania nie wyciągał  wniosków.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę