Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Kto za Wiśniowską?

Genowefa Wiśniowska jest winna słabym notowaniom Samoobrony w województwie podlaskim dlatego Andrzej Lepper szuka nowego lokalnego lidera – pisze Rzeczpospolita. Jak podaje gazeta do zmiany wojewódzkim kierownictwie Samoobrony może dojść jeszcze przed majowymi wyborami. 13 maja ma się odbyć zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Teoretycznie o losie Wiśniowskiej zdecyduje 200 delegatów. Praktycznie szefem będzie ten, kogo wskaże Lepper...

Wynik majowych wyborów i referendum partie polityczne traktują jak plebiscyt. Od kilku dni Białystok przeżywa najazd polityków z pierwszych stron gazet, i tak ma być aż do 20 maja. Sam Lepper ma przyjechać tu aż 6 razy...  Wynik majowych wyborów i referendum partie polityczne traktują jak plebiscyt. Wynik będzie wyznacznikiem politycznej pozycji partii. „Tymczasem Samoobrona już w poprzednich wyborach samorządowych w 2006 r. wypadła słabo. Sukces zaś święciło PSL, z którego wywodzi się wielu wójtów na Podlasiu. Ludowcy byli lepsi w większości powiatów(...)” - pisze Rzeczpospolita.
„Jan Kamiński, były wicewojewoda suwalski, właściciel znanej w regionie fermy drobiu, w 2002 r., za czasów świetności Samoobrony, startował z list tej partii w wyborach samorządowych. Został wicemarszałkiem województwa. Jesienią 2006 r. reprezentował już PSL. Dziś mówi: -Samoobrona już nie jest dla nas konkurencją! Rolnicy na spotkaniach mówią wprost, że PSL jakie było, takie było, ale realizowało interesy rolników. A co robi Samoobrona? Rolników zdenerwowały słowa Andrzeja Leppera o konieczności kontraktacji trzody chlewnej. Nie podoba im się też nieskuteczność Samoobrony. Zdaniem działaczy, którzy z partii odeszli, jej struktury w terenie prawie nie działają. A na Podlasiu żartują, że wszyscy działacze mogą się pomieścić w wiejskiej chałupie.
-Lepper widzi, że traci elektorat - ocenia Leon Żero, były działacz Samoobrony z Podlasia.
Ale Lepper nie oddaje pola bez walki. (...) Problem w tym, że Samoobrona ma na listach mało znanych i liczących się w terenie kandydatów. W Białymstoku liderką listy jest Agnieszka Zdrojewska, pracownik biura partii. (...)
Podlasie nie jest jedynym regionem, w którym partia Leppera ma kłopoty kadrowe. Szefów województw nie ma w Świętokrzyskiem i Wielkopolsce, gdzie Samoobronę opuścili popularni lokalnie działacze Józef Cepil i Tadeusz Dębicki. Oni pociągnęli za sobą część struktur.
Dla partii jedynym ratunkiem jest więc rozdawanie posad. Wczoraj "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że Bolesław Borysiuk, poseł Samoobrony z Podlaskiego, jeszcze w grudniu wysłał do ówczesnego szefa KRUS Dariusza Rohde listę z nazwiskami działaczy, których kazał wstawić na wskazane stanowiska w KRUS. "Gazeta" sprawdziła, że już połowa osób z tej listy zajęła zaplanowane stanowiska, mimo że obowiązywały na nie konkursy.”

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę