Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Grupa przestępcza pod dwództwem „Generała” rozbita

Główne zdjęcie
fot. Zdjęcia operacyjne policji /www.podlaska.policja.gov.pl/

Wymuszali haracze, rozprowadzali narkotyki i spirytus. Teraz ze swojej nielegalnej działalności wytłumaczą się przed sądem. We wtorek rano policjanci z białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami zarządu operacji antyterrorystycznych KGP wkroczyli do kilku mieszkań na terenie Łomży. Zatrzymali tam siedmiu mężczyzn podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Jej szefem wg. policji był Sławomir W. ps. „Generał”.

Jak podkreśla sierż. Kamil Tomaszczuk z Zespołu Prasowego KWP w Białymstoku przestępcy od kilku lat trudnili się między innymi rozprowadzaniem na terenie Łomży narkotyków i spirytusu, czerpania korzyści z prostytucji oraz nielegalnych automatów do gry. Dodatkowo zatrzymani sprawcy wymuszali od właścicieli lokali gastronomicznych haracze, za tzw. „fikcyjna ochronę”. Zyski z przestępczej działalności spływały do zatrzymanego szefa grupy 42-letniego Sławomira W. ps. „Generał”.  Na liście sporządzonej przez Centralne Biuro Śledcze Sławomir W. wymieniany jest jako szef jednego z groźniejszych w Polsce gangów, rozbitych w minionych latach. W przeszłości był już karany m.in. za wymuszanie haraczy i handel narkotykami.
Pozostali zatrzymanie we wtorek członkowie szajki Generała to mężczyźni w wieku od 25 do 40 lat. Wszyscy są mieszkańcami Łomży i okolic. 
Za udział w grupie przestępczej grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę