Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Włącz światła...

Od dziś kierowcy wsiadając do samochodu muszą pamiętać o włączeniu świateł mijanie lub do jazdy dziennej. Zgodnie z nowym prawem ten obowiązek jest już całoroczny. Jak argumentują policjanci wprowadzenie obowiązku używania świateł mijania w ciągu dnia niezależnie od aury to kolejny krok w szeregu przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Pojazd z włączonymi światłami jest zdecydowanie bardziej widoczny (nawet w słoneczny dzień) z dużo dalszej odległości, aniżeli pojazd poruszający się bez tych świateł. Zwiększa się zatem szansa na dostrzeżenie w odpowiednim czasie pojazdu, który wykonuje manewr na drodze (zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wyprzedzanie itp.) i podjęcia odpowiedniej reakcji w sytuacji zagrożenia.
Na razie jeśli policjanci przyłapią kogoś na jeździe bez świateł, mają jedynie informować o obowiązku ich włączenia. Za kilka dni posypia się mandaty od 20 zł do nawet 500 zł. Od czego zależy wysokość kary? Od sytuacji w jakiej takiego kierowce przyłapią policjanci. Jeżeli brak włączonych świateł nie będzie powodował niebezpieczeństwa na drodze, kierowca zapłaci nie więcej niż 100 zł. Jeśli zaś auto wjedzie na pas dla samochodów jadących w przeciwnym kierunku kierowcom, którzy nie zastosują się do nowego przepisu grozi mandat w wysokości do 500 zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę