Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Osiedlowe wybory

W cieniu zbliżających się wyborów do sejmiku województwa podlaskiego i ogólnowojewódzkiego referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa jeszcze w kwietniu w Łomży odbędą się wybory władz Organów Samorządów Mieszkańców Osiedli. Wybory Rad Osiedli tradycyjnie cieszą się minimalną frekwencją. Na zebrania wyborcze przychodzi po kilkanaście – góra kilkadziesiąt osób...

Samorząd Mieszkańców Osiedla jest jednostką pomocniczą miasta Łomży.  To Rada Miasta  kontroluje całokształt działalności Rady Osiedla i to radni Łomży na ostatniej marcowej sesji ustalili terminy wyborów do poszczególnych Rad Osiedli. Wybory odbędą się  każdym z 15 osiedli, które funkcjonują na terenie Łomży. Pierwsze zebrania już w czwartek 19 kwietnia – ostatnie tydzień później (26 kwietnia). (szczegółowy harmonogram w złączniku)

Wyboru Rady Osiedla dokonuje się na Zebraniu Mieszkańców. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy mieszkający którzy posiadają czynne prawo wyborcze.  Kandydatów na członków Rady Osiedla zgłaszają uczestnicy Zebrania Mieszkańców spośród osób obecnych na zebraniu. Na czele Rady Osiedla stoi Przewodniczący Rady i jego Zastępca wybrani spośród członów Rady Osiedla w głosowaniu jawnym bezwzględną większością głosów ustawowego składu Rady Osiedla
Do kompetencji Rady Osiedla poza wyborem i odwołanie Zarządu Osiedla należy także organizowanie i wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych, a przede wszystkim współdziałanie w tworzeniu projektu budżetu miasta w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych dotyczących Osiedla.

Choć osoby wchodzące w skład organów osiedla pełnią swoje funkcje społecznie, to zgodnie z uchwałą opisująca zasady ustalania diet radnych Łomży Przewodniczący Zarządu Rad Osiedli za obecność na sesjach Rady Miasta otrzymują 10% tego co należy się przewodniczącemu Rady Miasta.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę