Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wybory i referendum razem

Pełniący obowiązki władz samorządowych województwa podlaskiego - Jarosław Schabieński podpisał zarządzenie w sprawie referendum dotyczącego przebiegu obwodnicy Augustowa. Plebiscyt odbędzie się wraz z przedterminowymi wyborami do sejmiku województwa - 20 maja. Przeprowadzenia referendum chciało PiS, które zebrało pod wnioskiem wymagane podpisy 5% dorosłych mieszkańców województwa.

Mieszkańcy będą odpowiadać na jedno pytanie: "Czy jest pan/pani za utrzymaniem lokalizacji przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej S8, określonej w planie zagospodarowania przestrzennego województwa podlaskiego (...), zgodnie z projektem zatwierdzonym decyzją wojewody podlaskiego?"
W wariancie tym obwodnica ma przebiegać estakadą nad doliną rzeki Rospudy czemu sprzeciwiają się ekolodzy.

Referendum będzie kosztowało około 2,5 mln złotych. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z budżetu województwa. Aby było ważne do urn musi pójść przynajmniej 30 procent uprawnionych do głosowania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę