Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Górka Zawadzka w kostce polbrukowej

Trwają prace przy modernizacji ulicy Prusa. Zmieniana jest nie tylko nawierzchnia drogi, ale także chodniki i parkingi. Co ciekawe wszystko wykonane będzie z kostki Polbruk. W tej samej tej technologii mają być wykonane także sąsiednie ulice Żeromskiego i Staffa.

Dotychczas z kostki polbrukowej wykonywano w Łomży przede wszystkim chodniki, podjazdy, parkingi i małe uliczki... Ulica Prusa jest pierwszą tak dużą realizowaną w tej technologii.  
Konkurs na realizację pierwszego etapu jej remontu – około 300 metrów ulicy – wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. Za 430 tys złotych firma ma wykonać zarówno jezdnię, jak i parkingi oraz chodniki... i wszystko z kostki Polbruk.
Także ogłoszony już przetarg na realizację drugiego etapu modernizacji ulicy Prusa obejmuje jej wykonanie w tej technologii. Jak podkreśla Łukasz Czech to nie koniec. Zarówno ulica Żeromskiego, jaki i ul. Staffa, których realizacja zapisana jest w tegorocznym budżecie miasta planowane są do wykonania z kostki Polbruk.   

Wykonanie nawierzchni ulic z kostki betonowej nie jest czymś zupełnie nowym. Argumentem przemawiający za polbrukową nawierzchnią ulic jest stosunkowo niska cena. Drogowcy  których pytaliśmy o ocenę tego pomysłu zastanawiają się tylko nad jednym – Jak nawierzchnia drogi wykonanej z kostki Polbruk wytrzyma zimowe posypywanie solą? Wszak zwalczanie gołoledzi z nawierzchni dróg w Polsce i w Łomży odbywa się z wykorzystaniem ton soli, która z kolei niszczy beton.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę