Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Referendalne podPiSy u Schabieńskiego

Niepełna 51 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum wojewódzkiego w sprawie obwodnicy Augustowa zebrali działacze PiS. We wtorek podpisy trafiły do Jarosława Schabieńskiego (PiS), który jednoosobowo pełni obowiązki marszałka, zarządu i sejmiku województwa. To on formalnie rozpisze referendum.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by w referendum mieszkańcy odpowiedzieli na dwa pytania. Pierwsze ma dotyczyć przebiegu obwodnicy Augustowa w wariancie proponowanym przez drogowców (czyli z estakadą nad doliną rzeki Rospudy), drugie - innych inwestycji drogowych w regionie, przebiegających przez tereny chronione Natura 2000.
PiS pod swoim wnioskiem o przeprowadzenie referendum potrzebował podpisów 5 proc. mieszkańców województwa uprawnionych do głosowani czyli około 47,5 tys. Zebrał 50 782.
„Komisarz” Schabieński ma do końca tygodnia sprawdzić wniosek pod względem formalnym i jeżeli wszystko będzie w porządku, zapowiedział, że rozpisze referendum na 20 maja, czyli dzień w którym obywać się będą wybory do sejmiku województwa.

Referendum lokalne musi być sfinansowane z własnego budżetu samorząd województwa. Wstępnie szacuje się, że będzie ono kosztowało ok. 2,5 mln zł. Zgodnie z prawem, aby jego wynik był ważny, musi wziąć w nim udział 30% mieszkańców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę