Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi w wp.pl

Nad Biebrzą pojawiły się bataliony...

Stada batalionów pojawiły się na rozlewiskach Biebrzy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Znacznie wcześniej niż zwykle zakwitły też kaczeńce - informują obserwatorzy biebrzańskiej przyrody. Nad Biebrzą rozlewiska są coraz płytsze, na bagna z zimowych leśnych ostoi wyszły właśnie łosie.

- Apogeum kwitnienia kaczeńców powinno w tym roku wypaść na połowę kwietnia - informuje w piątek w przesłanych PAP „Aktualnościach znad Biebrzy" jedna z organizatorek turystyki nad Biebrzą, Katarzyna Ramotowska.

Od kilku dni nad Biebrzą widać duże stada batalionów. Ten ptak jest symbolem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Za kilka tygodni zaczną się widowiskowe gody tych ptaków. Bataliony w trakcie godów stroszą swoje pióra, które w okolicach głowy tworzą specyficzny kołnierz.

Gody zaczęły też żaby moczarowe. Wydawane przez nie odgłosy przypominają bulgot i dają wrażenie jakby bagna się „gotowały" - wyjaśnia Ramotowska.

Znad Biebrzy odleciała już natomiast większość gęsi, które od kilku tygodni zatrzymywały się tu masowo na odpoczynek na przelotach.

Biebrzański Park Narodowy chroni największe obszary bagienne w Europie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę