Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Hipermarketowe śledztwo będzie dłuższe?

Prokuratura Apelacyjna w Lublinie chce przedłużyć śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy lokalizacji wielkich obiektów handlowych w Białymstoku i Łomży. W całej sprawie jest kilkanaście podejrzanych osób w tym były architekt miejski Łomży Andrzej Z., któremu lubelska prokuratura postawiła zarzut przyjęcia 10 tysięcy złotych łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy deweloperskiej Echo Investment, która w mieście chce wybudować hipermarket.

Jak podkreśla prokurator Ewa Piotrowska rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie konieczność przedłużenia śledztwa wiąże się ze złożeniem przez podejrzanych i ich obrońców  wielu nowych wniosków dowodowych.
Przez ostatnie kilka tygodni podejrzani zapoznawali się ze zgromadzonym przez lubelskich prokuratorów materiałem dowodowym, który wraz z aktem oskarżenia – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - już na początku roku miał trafić do sądu.   
Prokurator Piotrowska podkreśla, że część z uwzględnionych przez prokuratorów wniosków będzie wymagało m.in. przesłuchania nowych świadków, a to sprawi, że praktycznie nie ma szans aby postępowanie zakończyć przed końcem kwietnia – stąd konieczność wystąpienia o przedłużenie śledztwa..

Przypomnijmy w tej sprawie kilka osób było tymczasowo aresztowanych. W tej grupie także  Andrzej Z., który w związku z tym stracił stanowisku w łomżyńskim ratuszu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę