Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wiceprzewodniczący (nie)dla pieniędzy?

Spore kontrowersje wywołał wybór drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zambrowskiego. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Radny Mieczysław Gliński, ale to nie osoba kandydata bulwersowała część radnych... Poszło o pieniądze. W skali roku różnica pomiędzy dietą radnego, a dietą wiceprzewodniczącego to kwota rzędu ok. 10 tysięcy i część radnych zastanawiała się czy warto mieć drugiego wiceprzewodniczącego.

Przebieg debaty nad wyborem drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zambrowskiego opisuje serwis internetowy zambrow.org. Jeden z radnych całą sprawę nazywa krótko „to podział łupów”. Według aktualnej obowiązującego prawa radni powiatu zambrowskiego otrzymują zryczałtowaną dietę na poziomie 20% najniższego wynagrodzenia, a wiceprzewodniczący Rady Powiatu ma natomiast ryczałt w wysokości 150 % najniższego wynagrodzenia czyli 1404 zł.
Sam zainteresowany Mieczysław Gliński, który został wybrany wiceprzewodniczącym stwierdził, „że nie jest zainteresowany pobieraniem wyższego wynagrodzenia, ponieważ wykonuje wolny zawód z którego się utrzymuje i nie musi pobierać diety” - podaje zambrowski serwis internetowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę